"Emre Belözoğlu'na hakemler ön yargılı davranıyor!"

"Emre Belözoğlu'na hakemler ön yargılı davranıyor!"
MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, teknik direktörleri Emre Belözoğlu'na hakemlerin ön yargılı davranarak kartlar gösterdiğini savundu.

Sarı-lacivertli kulübün başkanı Koca, Beştepe Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu'yla iyi bir çıkış yakalayacaklarına inandıklarını belirten Koca, iyi bir kadrolarının olduğunu ve hafta sonu Samsunspor maçında 3 puan hedeflediklerini belirtti.

Emre Belözoğlu'nun takımın başında çıktığı 2 maçta da sarı kart gördüğünü hatırlatan Koca, şunları kaydetti:

"Ben hakemlerle ilgili bu sezon hiç konuşmadım, ilk defa konuşuyorum. Nihayetinde bu adrenali yüksek bir oyun. Emre hoca ile ilgili maalesef spor kamuoyunda ve özellikle hakemler nezdinde bir ön yargı var. Emre hoca hareketli bir isim ve hareketi kendi oyuncularıyla ilgili talimatlar vererek yapıyor. Adrenalini yüksek olduğu için hakemler tolere göstermiyor. İşin doğası gereği orada atmosfer biraz gerilir. Burada tolere gösterecek olan hakemlerdir. Ön yargılı bir şekilde Emre hocayla ilgili böyle kanaat oluşturulması doğru değil. Atmosferde hareketliliği ile sınırları da aşabilir ama teknik direktörler ve oyuncularla ilgili hakemlerden rica ediyorum, biraz daha anlayışlı olsunlar."