E Spor hakkında ilk e kitap yayınlandı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

E-Spor hakkında ilk e-kitap yayınlandı

E-Spor hakkında ilk e-kitap yayınlandı
Sakarya E-Spor’un kurucusu Orçun Kamil Kabadayı, E-Spor hakkında bir e-kitap paylaştı. “A’dan Z’ye Espor” adıyla paylaşılan ve sektörle ilgili yayınlanan ilk e-kitap olma özelliği taşıyan bu kitapta E-Sporun tarihi, E-Sporcu olmak için yapılması gerekenler ve sektörün geleceğine yönelik bilgiler yer alıyor.

Kitabın yazarı Orçun Kamil Kabadayı: "Türkiye’de bu konu hakkındaki kaynakların yetersiz olduğunu gördüğüm zaman kesinlikle E-Spor faaliyetleriyle ilgilenenler için böyle bir kaynağı hayata geçirmek istedim ve bu kitabı siz değerli okuyucuların beğenisine sundum. Bu çalışmanın amacı artık önemli bir sektör haline gelmiş E-Sporun; ne olduğunu, bir spor dalı olup olmadığını, yararlı mı yoksa zararlı mı olduğunu, Türkiye’de ve Dünya’daki konumunu A’dan Z’ye anlatmak ve akıllardaki soru işaretlerini en aza indirgemektir." diye konuştu.

Orçun Kamil Kabadayı kimdir?
29 Mayıs 1994 Sakarya doğumlu olan Orçun Kamil Kabadayı, E-Spor ile 2016 yılında Counter-Strike: Global Offensive Dünya Şampiyonasıyla tanıştı. 2018 yılında Sakarya E-Spor takımını kuran Kabadayı, girişimcilik üzerine bir çok eğitim aldıktan sonra yazdığı “A’dan Z’ye Espor” adlı kitabı, IOS ve Android marketlerden hizmete sundu.