Dursun Özbek: "Icardi'ye sahip çıkılması gerekiyor"

Dursun Özbek: "Icardi'ye sahip çıkılması gerekiyor"
2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katılan Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, spor kategorisinde Mauro Icardi'nin yer aldığı 2 fotoğrafı beğendi.

Dursun Özbek, geçen sezon Süper Lig'de zafere ulaşan Galatasaray'ın Ankara'daki şampiyonluk kutlamalarında Arjantinli yıldız Mauro Icardi'nin teknik direktör Okan Buruk'u omzuna aldığı anın fotoğrafı ile bu sezon İngiltere'deki Manchester United mücadelesinde 3-2'lik galibiyeti getiren golü kaydeden Icardi'nin sevincinin yansıdığı kareyi tercih etti.

Icardi'nin bir dünya yıldızı olduğunu vurgulayan Özbek, "Dünya yıldızı futbolcumuz Icardi, Okan hocamızı, bir Türk teknik direktörü omuzlarında taşıyor. Kendi değerlerimize sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bunun için yerli ve milli değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğinin simge fotoğrafı. Kendimizi iyi tanımalıyız. Kendi insanımıza güvenmemizin gereğini bize hatırlatıyor." diye konuştu.

Şampiyonluk gecesindeki anın takım içindeki birlik ve beraberliği anlattığını aktaran sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Bu fotoğrafta birçok şey var. Galatasaray kenetlendiği zaman, tek yumruk haline geldiği zaman hiçbir organizasyon tesir edemez. Burada camiamızın üzerine düşen görev, birlik ve beraberliği daha yukarı çıkarmak. Bu fotoğraf birlik ve beraberlik olduğu takdirde başarının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor." şeklinde görüş belirtti.

"Hangi takımı tutarsa tutsun çocuklar Icardi selamı veriyor"

Galatasaray Kulübü Başkanı, Icardi'nin bir jenerasyonun Galatasaraylı olmasını sağladığını belirtti.
Icardi'nin Manchester United ağlarını havalandırdıktan sonra uçarak yaşadığı gol sevincinin çok beğenildiğine değinen Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Icardi gibi bir dünya yıldızının attığı golden sonra yaptığı sevinç, kamuoyunda büyük beğeni aldı. Türkiye'de 6-12 yaş arasında pırıl pırıl yeni bir jenerasyon var. Nereye giderseniz, gidin hangi takımı tutarsa tutsun, çocuklar Icardi selamı veriyor. Benim torunlarım Icardi'nin sevincini taklit etmeye çalışıyor. O kadar beğeniliyor. Bu tip enstantanelerin Galatasaray sevgisini üst seviyeye çıkardığını, hafızalarda yer ettiğini düşünüyorum. Bu da Galatasaray taraftar kitlesinin yukarılara çıkmasını sağlıyor. Bu poz çok önemli. Tüm çocuklar bunu taklit etmeye çalışıyor. Galatasaray camiasının büyümesinde etkenlerden biri. Kenetlenme, birlik olma, kendi değerlerimize sahip çıkma çok önemli ama yıldız futbolcularımız bir jenerasyonun Galatasaray lehine gelişmesini sağlıyor."

"Icardi çok önemli bir karakter"

Dursun Özbek, sakatlığına rağmen fedakarlık yaparak iğneyle oynayan Mauro Icardi'ye sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi.

Icardi'nin Türkiye'ye gelen çok önemli bir yıldız olduğunu belirten Özbek, "Icardi çok önemli bir karakter. Duruşu, performansı, kulüp içindeki tavrıyla Galatasaray'a gelmiş önemli futbolculardan bir tanesi. Onun için Icardi'ye hem Türk futbol camiası hem de Galatasaray camiası sahip çıkmalı. Bunlar örnek futbolcular. 6-12 yaş arasındaki çocuklar hangi takımı tutarsa tutsun Icardi'ye hayran. Hem sahadaki hem de saha dışındaki tavrıyla Galatasaray'ın önemli aktörlerinden bir tanesi." değerlendirmesinde bulundu.

"2024'te tek hedefimiz şampiyonluk"

Dursun Özbek, 2024 yılında da şampiyonluk hedeflediklerini kaydetti.

Futbolun sahada kalması gerektiğini dile getiren Özbek, "2024'te tek hedefimiz şampiyonluk. Bu manada önümüzü kesmeye çalışanlar var. Bu sadece benim veya yönetim kurulunun kanaati değil. Genel futbol camiasının kanaati bu yönde. Sahadaki yarışı başka bir şekle çevirmek, rekabetin başka bir şekle evrilmesini sağlamak bence son derece yanlış olur. Sahada verilen mücadeleye ihanet olur. Futbol, yeşil sahalarda kaldığı sürece cazibesi var. Yoksa bir emeklilik ikramiyesi olarak görülmemeli." diyerek sözlerini tamamladı.

TRENDYOL SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN