Del Nido için birlik oldular | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Del Nido için birlik oldular

Del Nido için birlik oldular
İspanya'da kamu parasını kötüye kullandığı iddiasıyla geçen aralık ayında 7 yıllık hapis cezası onanan eski Sevilla Kulübü Başkanı Jose Maria Del Nido'nun cezaevine girmemesi için İspanya Birinci ve İkinci Ligi'nden çok sayıda kulüp af talep eden bir belgeye imza attı.

İspanya'nın Cadena Ser Radyosu'nda yayınlanan haberde, İspanya Birinci Ligi'nden Malaga, Real Betis ve Athletic Bilbao dışında tüm kulüplerin ve İkinci Lig'deki 28 kulüpten, 18'inin imzasının olduğu Del Nido'ya af talep edilen belgenin ileriki günlerde kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

Söz konusu belgede, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Maria Villar ile birinci ve ikinci lig kulüplerinin temsil edildiği Profesyonel Futbol Ligi Kurumu Başkanı Javier Tebas'ın da imzasının olduğu bildirildi.

Bu arada, Sevilla Kulübü ise geçen haftalarda başlattığı bir kampanya ile Del Nido'nun affı için taraftarlar arasında imza toplamıştı.

İspanya'nın Marbella Belediyesindeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili bir davadan dolayı hakkında 7 yıl hapis cezası onanan Del Nido, 9 Aralık 2013 tarihinde, 11 yıldır yürüttüğü Sevilla Kulübü Başkanlığından istifa etmişti.