Cenk Ergün den teknik direktör ve transfer açıklaması | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Cenk Ergün'den teknik direktör ve transfer açıklaması

Video yükleniyor...

Galatasaray'da futbol direktörlüğü görevine getirilen Cenk Ergün gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kulüp televizyonuna konuşan Cenk Ergün, yeniden Galatasaray'a döndüğü için mutlu olduğunu söylerken, "Tarif edemeyeceğim kadar heyecanlıyım. Önemli olan Galatasaray, geri kalan her şey teferruat. Tekrar kulübüme hizmet verme şansına sahip olduğum için çok mutluyum. Geçen zaman sanki dün gibi. Kulüpten ayrıldığımdan bu yana zaman çok hızlı geçmiş gibi. Ama burada önemli olan Galatasaray, geri kalan her şey bizim için teferruat. Tekrar kulübüme hizmet verme şansını yakaladığım için çok mutluyum. Kulüpten ayrılmadan önce de aynı pozisyondaydım. Yine tekrar futbol operasyonları, yönetimin ve Sportif A.Ş.'nin öngördüğü şekilde uygulamak üzere göreve geldim. Florya'nın A'dan Z'ye yönetime karşı sevk ve idaresini sağlamakla görevliyim." şeklinde konuştu.

"Temaslar oldu"

Cenk Ergün, teknik direktörlük arayışları hakkında ise, "Galatasaray'da devam eden bir teknik direktör sözleşmesi var. Ben şu andan itibaren bu sürece dahil olacağım. Birçok ismin adı geçiyor, yönetimin de temasları oldu. Ama hali hazırda bir teknik direktör olduğu için diğer isimlerden bahsetmek çok doğru olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

"İlk etapta orta saha için çalışmalarımız olacak"

Ergün, halihazırda yürütülen transfer çalışmaları ile ilgili, "Şampiyonluk sözü veremeyiz ama Galatasaray şampiyonluk için, en sona gidebilmek için mücadele verecektir. Galatasaray'ın kadrosunda bizimle devam edecek olan birçok oyuncu var. Ama bunların dışında eksik bölgelerde ilk çalışmaları yapacağız. İlk etapta orta saha için çalışmamız olacak. Oyuncularımıza gelmiş resmi bir teklif yok." dedi.