Cavcav köşke çıktı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Cavcav köşke çıktı!

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Atatürk Kültür Merkezi (AKM) içerisinde yapılacak büyük bir spor kompleksinin Ankara'ya mutlaka gerekli olduğunu söylediklerini bildirdi.

İlhan Cavcav, Cumhurbaşkanı Gül'ün kabulünün ardından Gençlerbirliği Beştepe Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklama yaptı. Cavcav kabulde, Ankara'da 187 amatör kulüp bulunduğunu ve çok kıt imkanlarda spor yapıldığını ilettiklerini söyledi.

Tesislerin azlığından yeterli sayıda sporcuya imkan sağlanamadığını dile getiren Cavcav, 19 Mayıs Stadı'nın neredeyse kulübün tarihiyle yaşıt olduğuna dikkati çekti.

İlhan Cavcav, AKM'nin 357 dönüm araziye sahip olduğunu belirterek, ''Sayın Cumhurbaşkanımıza, AKM içerisinde yapılacak büyük bir spor kompleksinin Ankara'ya mutlaka gerekli olduğunu söyledik. Yeni yapılacak stadın Eskişehir Yolu üzerinde inşa edilmesi, az olan seyirciyi de maçlardan uzaklaşacaktır'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendilerine AKM'nin Milli Komite'ye ait olduğunu belirttiğini anlatan Cavcav, şunları söyledi:

''Cumhurbaşkanımız, dolayısıyla 19 Mayıs Stadı'nın mevcut yerine yapılmasının mümkün olabileceğini aktardı. Biz ısrarla yeni stadın 19 Mayıs Stadı'nın bulunduğu yere yapılması halinde hem Gençlerbirliği'nin, hem de diğer amatör kulüplerin sıkıntı yaşayacağını anlattık. Kendisi de konunun üzerinde ciddiyetle duracağını, genel sekreterine talimat vereceğini ve 357 dönümlük arazinin şu anki durumu hakkında ne yapılabilir, ne yapılamaz bunu araştıracağını söyledi.''

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile de stat konusunu görüştüklerine değinen Cavcav, ''Bakanımız da konuyu kabul etti ancak Başbakanımızdan mutlaka onay almamız gerektiğini anlattı. 'Eğer sayın Başbakanımız bu işe onay verirse bizim için daha iyi olur' diye bir ifade kullandı'' dedi.

Cavcav, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programının yoğun olması nedeniyle kendisiyle görüşemediklerini ifade ederek, ''En kısa zamanda, stat konusunundaki düşüncelerimizi Başbakanımıza da ileteceğiz'' diye konuştu.