Bu takımın bir parçası olmak istedim | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Bu takımın bir parçası olmak istedim"

Süper Lig
Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'un yeni transferi Koray Altınay, Sivasspor'da olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Kırmızı-beyazlı ekibin Fatih Karagümrük'ten transfer ettiği sağ bek oyuncusu Koray Altınay, Bolu kampında kulübün resmi internet sitesine açıklamada bulundu.

Sivasspor'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu aktaran Koray, "Tatildeyken Rıza hocamızdan telefon geldi, bu teklife sıcak baktım ve Demir Grup Sivasspor'a transfer oldum. Transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Koray, Sivasspor'un çok büyük bir camia olduğunu vurgulayarak, "Burada olmaktan dolayı çok gurur duyuyorum. Kariyerim için Demir Grup Sivasspor bir üst seviyeye yükselmek gibi bir şeydi. Bu takım Avrupa kupalarında Türkiye'yi temsil ediyor. Ben de bu takımın bir parçası olmak istedim." değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce 2017 yılında Avrupa kupalarında mücadele ettiğini anlatan Koray Altınay, şunları kaydetti:

"O benim için çok ayrı bir duyguydu. Bu sene tekrar yaşayabileceğim. Çok iyi bir taraftarımız var. Çok heyecanlıyım, taraftarlarımızla tanışmak için. Taraftarın önünde oynamayı özledik. Aynı zamanda çok iyi bir hocamız var. Rıza Çalımbay, beni Türkiye'ye getiren ilk kişiydi. 2013 yılında tanışmıştık hocamla. O zamanlar da aramız çok iyiydi. Onun isteklerini her zaman yapmaya çalıştım. Aynısını bu sene de gerçekleştirmeye çalışacağım inşallah."