Belçikalı yıldızlar kavga iddialarını yalanladı

Belçikalı yıldızlar kavga iddialarını yalanladı
Katar 2022 Dünya Kupası'nda şu ana kadar gösterdiği performansla beklentilerin altında kalan Belçika'da yıldız oyuncular; Eden Hazard ve Thibout Courtois, Hırvatistan ile oynayacakları kritik maç öncesi basın mensuplarına konuştu. 

Özellikle medyada çıkan takım içi problem haberlerine tepki gösteren oyuncular, bu dedikoduların gerçeği yansıtmadığını söyledi...

Takım kaptanı Eden Hazard, soyunma odasında oyuncuların birbirlerine tepkili olduğu haberlerin tamamen medya şişirmesi olduğunu söylerken, Kevin de Bruyne'nin tartışma yaratan "Dünya Kupası'nı kazanmak için çok yaşlıyız" açıklamasına da açıklık getirdi. 

31 yaşındaki oyuncu, De Bruyne'nin röportaj esnasında yanlış anlaşıldığını savunurken: "Bazen anın sıcaklığıyla ciddi olmadığımız şeyler söyleyebiliyoruz. Bence Kevin, 4 sene öncesine kıyasla daha yaşlı olduğumuzu söylemeye çalışıyordu ve haklı da. Artık daha yaşlıyız." diye konuştu.

Belçika'nın tecrübel file bekçisi Thibaut Courtois ise, medyaya çok fazla abartı ve yalan haber servis edildiğini söyledi. Artık gerçeğin, sosyal medya paylaşımları arasında eğilip büküldüğünü belirten 30 yaşındaki eldiven: "Söylenilen sözler bir şekilde abartılıyor. Suni bir olay yaratılıyor, sonrasında da insanlar biri bin yapıp yaşanmamış şeyleri yaşanmış gibi paylaşıyor. Aramızda bir problem yok, olmadı, olmayacak. Biz sahada birbirimiz için savaşıyoruz" ifadelerini kullandı...

Belçika, Dünya Kupası serüvenine, beklentinin altında kalsa da kazandığı kanada maçıyla başlamış, ancak Fas mücadelesinden 2-0'lık sürpriz bir mağlubiyet alarak ayrılmıştı. Bu yenilginin ardından, Avrupa basınında takım arasındaki uyumsuzluk eleştirilmiş ve kaybedilen üç puan, oyuncular arasındaki fikir ayrılıklarına bağlanmıştı. Roberto Martinez'in öğrencileri gruptan çıkmak için, perşembe günü son Dünya Kupası finalisti Hırvatistan ile mücadele edecek.