Barcelona ya bu şoku en son Beşiktaş yaşatmıştı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Barcelona'ya bu şoku en son Beşiktaş yaşatmıştı

Şampiyonlar Ligi

Video yükleniyor...

La Liga devi Barcelona'da çöküş giderek hızlanıyor. Katalan ekibi, Benfica deplasmanında da tutunamadı ve gruptan çıkma şansını zora soktu. Maç sonunda teknik direktör Ronald Koeman, elindeki takımı, geçmişteki takımlarla kıyaslamanın bir anlamı olmadığını söyledi.

Şampiyonlar Ligi'ne evindeki 3-0'lık Bayern Münih yenilgisi ile başlayan Barcelona, Benfica deplasmanından da aynı skorla ayrıldı. Katalan ekibi böylece, gruptan çıkma şansını da çok zora soktu. Barcelona, son olarak 2000-2001 sezonunda, gruptan çıkmayı başaramamıştı. Katalan ekibi o dönemde de, Milan ve Beşiktaş'a üst üste 2 kez yenilmişti. 

Barcelona'nın, Avrupa kupalarındaki ilk 2 maçını son kez kaybettiği sezon ise 1972-73'te UEFA Kupası'nda yaşandı. 2003-2004 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılamayan Barcelona, o günden sonra tüm turnuvalara katıldı ve bugüne dek hiç gruptan çıkamadığı bir sezon yaşamadı. 

Bu süreçte Avrupa'nın 1 numaralı kupasını 4 kez havaya kaldıran Barcelona'da, teknik direktör Koeman, elindeki takımın, geçmişteki şampiyon kadrolarla karşılaştırılmamasını istedi. Koeman; "Takımımın seviyesini tartışacak değilim. Ancak eski Barcelona kadroları ile karşılaştırılamayacağımız da çok açık. Tek söyleyebileceğim tüm oyuncularımın bana destek verdiği ve bundan böyle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımız" dedi.