Avrupa nın devleri Kim in peşinde | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Avrupa'nın devleri Kim'in peşinde!

Video yükleniyor...

Fenerbahçe'nin Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae'ye Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin yakın takibi devam ediyor.

Napoli'nin 25 yaşındaki savunmacıya olan ilgisini manşete taşıyan İtalyan Corriere Dello Sport, "Dev Kim, Napoli'yi büyülüyor" başlığını kullandı.

Gazetenin iç sayfalarında geniş yer ayrılan haberde Napoli'nin yakından izlediği Güney Koreli oyuncuyu kadrosuna katmak için büyük çaba sarfettiği belirtildi. 

Koulibaly'i yüksek bir ücrete elden çıkarmayı planlayan mavi beyazlı kulübün ocak ayından bu yana takibinde olan Kim Min Jae'yi renklerine bağlamak istediği bildirildi. 

Güney Koreli stoperin 1 sezon forma giydiği Fenerbahçe'de etkileyici bir performans sergilediğinin altı çizilirken, güçlü fiziği ve harika çevikliğiyle büyük ilgi uyandırdığı kaydedildi. 

Brighton'ın geçen sezon Genoa'da kiralık forma giyen stoperi Leo Ostigard'ın Kim Min Jae'nin alternatifi olduğu ancak Napoli'nin Güney Koreli savunmacı konusunda ısrarcı olduğu ifade edildi.

Bu arada Kim Min Jae'ye Napoli'nin yanısıra yine Serie A'da mücadele eden Torino ile La Liga ekiplerinden Sevilla'nın da talip olduğu öne sürülüyor. 

Geçtiğimiz sezon Çin'in Bj Gouan takımından Fenerbahçe'ye transfer olan Kim Min Jae 30'u Süper Lig olmak üzere toplam 39 maçta forma giyerken, rakip ağları bir kez havalandırdı.