Ashley Cole'dan Ronaldo yorumu: "Sert eleştirmeyi..."

Video yükleniyor...

Eski İngiliz oyuncu Ashley Cole, Portekiz'in Türkiye'yi 3-0 mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Oyuncunun sözleri şu şekilde:

"Bence Ronaldo'yu bu kadar sert şekilde eleştirmeyi bırakmalıyız gol atmadığında. Harika bir maç oynadı demiyorum eski Ronaldo gibi gözüktü demiyorum. Ama bence Portekiz'in bugün olduğu gibi iyi maçlar çıkarmasında hala büyül rol oynuyor. İki stoperi de çok meşgul tutuyor her zaman savunma arkasına sarkarken büyük bir tehdit oluşturuyor. Geçmişte o kadar yüksek standartlar belirledi ki, o kadar büyük bir mirası var ki şu an onu bu haliyle eleştirebiliyoruz ama bence çok önemli bir oyuncu Portekiz için."

"PORTEKİZ GÜÇLÜ BİR ADAY"

"İzlediğim iki maçta Portekiz'in şampiyonluk için güçlü bir aday olduğunu gördüm ve bu iki maçta tam anlamıyla kendilerini zorlamadan en yüksek performans seviyelerine çıkmadan oynadılar. Maçları kontrol etmeyi başardılar. Daha 1-2 vites çıkabilirler. Bence Portekiz'in maçlarını izleyen analiz eden takımlar bence Portekiz'in iyi gözükmesine rağmen şunu fark etmişlerdir. Bence Portekiz'i zayıflığı beklerde. Portekiz'in sahadaki dizilişi oldukça dar. Bernardo Silva biraz içte başlıyor. Leao daha geniş oyunuyor ve savunmaya bazen geri dönmüyor. Bence dolayısıyla kanatlar Portekiz'in daha güçlü takımlarla oynayacağı maçlarla daha zprlanabileceği alan olabilir. 

"KURALLARI YAPAN İNSANLAR..."

"Kuralları yapan insanlar elleriniz arkdayken savunma yapamayacağınızı anlamıyorlar. Zıplayamıyorsunuz da tabii. Yani birisi ceza sahasına doğru geldiğinde ve orta açtığında ellerim tabii ki arkamdan çıkıp savunma yapma pozisyonuna geçmeli. Ve top elime çarptığında direkt olarak penaltı veriliyor bu gerçekten de çok sinirimi bozuyor."