Altınordu nun genç yeteneği Bundesliga da | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Altınordu'nun genç yeteneği Bundesliga'da!

Altınordu

Video yükleniyor...

Almanya Bundesliga ekiplerinden Armina Bielefeld, Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu’da forma giyen Ümit Milli futbolcu Burak İnce’yi transfer ettiğini resmen açıkladı. Alman Kulübü ve Altınordu’nun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada Bielefeld Kulübü, Burak İnce ile 2025 yılına kadar sözleşme imzalandığını duyurdu. 

Armina Bielefeld Kulübü CEO’su Samir Arabi, transfer sürecinin ardından yaptığı açıklamada “Türk futbolunun gelecek yıldızları arasında yer alan Burak İnce’yi kadromuza kattık. Ocak 2022 sonundan sonra Burak İnce 18 yaşına girecek ve Bielefeld’e transferi resmen gerçekleşecek. Genç oyuncu ile 2025 yılına kadar sözleşme imzaladık.” dedi.

Burak İnce’nin Avrupa’dan birçok transfer teklifi almasına rağmen kendi gelişimi için Armina Bielefeld’i tercih ettiğini belirten Arabi, “Burak bizi tercih ettiği için çok mutluyuz. İlk kez Türkiye dışında futbol oynayacak. Ocak ayı sonunda sakin bir şekilde buraya gelip takıma adaptasyon süresine başlayabilir. Altınordu Futbol Akademisi, Türkiye’nin en iyilerinden birisi. Altınordu, Türk futboluna ve Avrupa Futbolu’na birçok yetiştirerek iyiler arasında yer aldığını herkese gösterdi.” diye konuştu. 

ALTINORDU KULÜBÜ YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR

Bundesliga ekibinin CEO’su Samir Arabi, transfer sürecinin başladığı andan itibaren Altınordu Kulüp yetkilileri ile çok uyumlu çalıştıklarını belirterek Altınordu Kulübü yetkililerine de teşekkür etti.

ALTINORDU’DAN BUNDESLIGA’YA İKİNCİ TRANSFER

Türk futboluna oyuncu yetiştirmesinin yanı sıra yurt dışına gönderdiği oyuncularla dikkat çeken Altınordu’dan Çağlar Söyüncü 9 Ağustos 2018 yılında Freiburg’a transfer olmuştu. 

BURAK İNCE’DEN İLK AÇIKLAMA

Armina Bielefeld’e transferi gerçekleşen Burak İnce de yaptığı ilk açıklamada “Benim adım Burak İnce. Arminia Bielefeld’e transfer olduğum için çok mutluyum.” dedi. Genç oyuncu kulüp televizyonuna da “Bundesliga benim her zaman hayalimdi. Almanya’ya geldiğim için çok mutluyum. Bundesliga Avrupa’nın en büyük 5 liginden birisi. Bielefeld genç oyunculara önem veren bir kulüp. Burada kendimi geliştireceğime çok inanıyorum. Bu ligde hiçbir şey kolay olmayacak ama kendime çok güveniyorum. Hocalarımla beraber daha iyi bir seviyeye geleceğim.” açıklamasında bulundu. 

ALTINORDU’DAN BURAK İNCE’YE BAŞARI DİLEĞİ

Altınordu Futbol Kulübü de Öz Kaynak Sistemi’nden yetiştirdiği Burak İnce’ye başarı dileğinde bulundu. Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda şöyle denildi: “Öz Kaynak Sistemimizden yetişen Burak İnce, Arminia Bielefeld’e transfer olmuştur. Kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.”