Ali Koç: "Astronomik bir teklif gelmediği sürece..."

Video yükleniyor...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle buluştu. Koç, bu buluşmada kritik açıklamalar yaptı. 

Sportif direktör Mario Branco'nun sarı lacivertli takımda devam edeceğini belirten Ali Koç, "Mario Branco bizimle yola devam edecek. İrfan Can Kahveci, Fred, Ferdi Kadıoğlu, Bright Osayi-Samuel... Bu oyuncuların hepsi de astronomik bir teklif gelmediği sürece Fenerbahçe'de kalacak." şeklinde konuştu.

"Fitilini ateşlediğimiz mücadelemizi sonuçlandırmak için..."

Koç, "Fenerbahçemize her türlü haksızlığı, her türlü adaletsizliği hatta her türlü saldırıyı yapanlara karşı geldiğimiz günden bu yana mücadele ettik. Bu mücadelenin dozajı arttı. Fitilini ateşlediğimiz mücadeleyi sonuçlandırmak için tekrar adayım." ifadelerini kullandı. 

Aziz Yıldırım sözleri

Aziz Yıldırım hakkında da konuşan Ali Koç, "Sayın Aziz Yıldırım kuvvetliyken yapmadınız da şimdi nasıl yapacağınızı bir anlatmanızda fayda olduğunu düşünüyorum. Bu kulüp altı sene öncesine dönemez. Hepimiz kulübümüzü şampiyon yapmak istiyoruz ama ne demek borç beni ilgilendirmez? Nasıl ilgilendirmez?" dedi. 

Koç, "Kendi dönemlerinde Fenerbahçe'ye operasyon yapılırken haykırıp isyan edenler, bugün yine Fenerbahçemize karşı operasyon yapıldığında birliktelik değil ayrıştırma, bölücülük yapıyorsa, saldırıları küçümsüyorsa, hatta alay ediyorsa onların Fenerbahçeliliğine de yazıklar olsun. Çıkalım er meydanına... Cesur olan, medeni olan, fikirlerine, düşüncelerine ve seçim sürecinde savunduğu iddialara güvenen, diğer adayın suratına tek tek bunu sayar. Soruyorum; siz nasıl bu gemiyi çevireceksiniz. Topunuz gelin demiştim. Tek gelin, topunuz gelin. Ama gelin... Kaçmayın." ifadelerini kullandı. 

"Daha da güçlü bir kadro kuracağız"

Gelecek sezona daha güçlü bir kadro ile gireceklerini belirten Ali Koç, "Seneye daha da güçlü bir kadro kuracağız. Geçmişten aldığımız, tecrübe edindiğimiz konulardan hareketle daha iyi nokta atışları yapacağız. Önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz." diyerek sözlerini sonlandırdı. 

TRENDYOL SÜPER LİG ÖZETLERİ İÇİN TIKLAYIN