2024 Yaz Olimpiyatları'na Drogba etkisi! Tarihe geçecek...

2024 Yaz Olimpiyatları'na Drogba etkisi! Tarihe geçecek...
Paris'te düzenlenecek olan 2024 Yaz Olimpiyatları'na sayılı günler kalırken Fransa'da olimpiyatların simgesi olan meşale heyacanı da başladı.

Olimpiyat meşalesini taşıyan üç direkli Belem gemisi Yunanistan'dan Fransa'ya ulaşacak ve ülkedeki yolculuğuna başlamak üzere Marsilya'ya gidecek. Meşaleyi de tarihe geçmiş Fransız sporcular taşıyacak.

Yıldızlar geçidi

2019-2022 yılları arasında Fenerbahçe Beko'da forma giyen Fransız basketbolcu Nando de Colo meşaleyi taşıyacak isimler arasında yer alırken birçok önemli sporcu meşaleyi taşıma gururunu yaşayacak ve Fransız yüzücü Florent Manaudou, Fransa topraklarındaki ilk meşale taşıyıcısı olacak.

RMC Sport'un haberine göre daha Ballon d'Or ödülünü kazanan Marsilya'nın efsane isimlerinden Jean-Pierre Papin, NBA'in ünlü eski basketbol oyuncusu Tony Parker ve şu anki Marsilya kaptanı Valentin Rongier de meşaleyi taşıyacak. Eric Di Meco, Louisa Necib, Basile Boli, Didier Drogba, Colette Cataldo, Frédérick Bousquet, Fabien Gilot, Sébastien Foucras, Pascale Trinquet Havin, Anouk Garnier, Denis Gargaud Chanut, Vincent Matheron meşaleyi taşıyacak sporcular olacak.

Drogba meşaleyi yakacak

Eski Fransız kanocu ve 2024 Yaz Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı Tony Estanguet resmi sosyal medya hesabından Marsilya efsanesi Didier Drogba'nın meşalayi yakan isim olacağını duyurdu. 

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'da forma giyip şampiyonluk yaşayan Fildişi Sahilli eski yıldız gösterdiği Marsilya ve Chelsea tarihine geçmişti.beinsports.com.tr / Dış Haberler