Oyuncularımın gösterdiği reaksiyondan memnunum | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Oyuncularımın gösterdiği reaksiyondan memnunum"

2022 Dünya Kupası Elemeleri

Video yükleniyor...

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda Letonya'yı 90+9'da bulduğu golle 2-1 mağlup etti.

Mücadelenin ardından A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, galibiyeti değerlendirdi:

"Bu, bir galibiyet ama bu galibiyetin son dakikada gelmiş olması özel kılıyor. Oyuncularımın gösterdiği reaksiyondan memnun kaldım. Onlarla ilgili mantalitelerinin kötü olduğuna ve yeterli öz güvene sahip olmadıklarını söylüyorlardı. Onlar için çok mutlu oldum. Oyuncularımın mücadeleyi hiç bırakmamış olmalarını çok sevdim. Maçın, tümüyle iyi geçtiğini söyleyemeyiz ama son çalışmaların ardından büyüyen bir takım ruhu olduğunu söylememiz mümkün. 1-0'dan sonra taktiksel değişikliklere gittik."

"Bugünkü galibiyet bize bir şeyler öğretebilir. Bazı galibiyetlerin sonucunda elde edilen mental kazanımlar, sizi belli noktalarda öne çıkartır. Bugün de öyle bir galibiyet oldu. Oyuncularım, hiç kimsenin inanmadığı bir durumda maçı çevirebilecek yetenekleri olduğunu gösterdiler. Bu da bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir. Maç izlemeye devam edeceğim. Oyuncularla yaklaşık 10 gün çalışabildim. Kulüp takımlarında performansını izleyemediğim oyuncular var. Bundan sonraki çabam bu yönde olacak."

"Hoca, takımla birlikte 24 saat geçiren kişidir. Hoca, hangi oyuncularla değişiklik yapmasını hisseder. Bu uzun süredir çalıştığınız oyuncularla çok daha rahat olur. Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının doğru olduğunu düşünüyorum. İlk maçtaki değişiklikler bu kadar etkili olmamıştı. Yaptığım değişiklikler hakkında karşıt görüşleri olana saygı duyuyorum. Oyuna giren oyuncuların katkı vermesi nedeniyle mutlu olalım. Bir maçı son dakika penaltısıyla kazanırsanız tümüyle hak ettiğinizi söyleyemezsiniz. Bu noktada şansın da yardım ettiğini söylemeniz lazım."