Yakın dönemde logolarını değiştiren takımlar | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Yakın dönemde logolarını değiştiren takımlar

#1
Serie A devi Inter, 2021-2022 sezonu itibarıyla kullanmaya başlayacağı yeni logosunu tanıttı. Peki son yıllarda hangi takımlar logolarında değişikliğe gitti?
#2
1897 yılından 2017 yılına küçük değişiklikler yaşayan Juventus logosu, 2017 yılı itibarıyla yerini keskin bir değişime bıraktı. Futbol dünyası, eskisinden daha sade görünen bu logoya başlangıçta tepki gösterse de, şimdilerde herkes alışmışa benziyor.
#3
Manchester City, 2016 yılı itibarıyla yeni logosunu kullanmaya başlayan takımlardan. 1997'den bu yana kullandığı logoyu değiştiren Premier Lig ekibi, 1972 yılından 1997'ye kadar kullandığı eski logonun benzerini kullanmaya başladı. Dairesel yapıya sahip yeni logoda altın renkli kartal simgesi ve üç yıldızdan vazgeçildi.
#4
West Ham United da yakın dönemde logosunu yeniden tasarlayan takımlar arasında yer aldı. Doğu Londra ekibinin 2016 yılında tanıttığı yeni logosunda kale simgesinin yerini çekiç simgesi aldı.
#5
Atletico Madrid, tarihinde en çok logo değişikliğine giden takımların arasında yer alıyor. 1917 yılında tasarlanan logoyu günümüze kadar birçok farklı şekilde değiştirerek kullanan Madrid ekibi, son olarak keskin kenarlardan ve farklı renklerden vazgeçerek logosuna son halini verdi.
#6
İngiltere'nin en köklü takımlarından Everton, 2013 yılında logosunda değişikliğe gitti. Bu logoda, kulübün sloganı olan 'Sadece en iyi, yeterince iyidir' de yer aldı
#7
Ligue 1 ekibi Nantes da 2019 yılında logosunda köklü bir değişikliğe giden takımlardan... 1955 yılından bu yana birçok kez tasarım değişikliğine giden ancak genelde benzer logoları kullanan Nantes, çizgilerden oluşan bir logoya geçiş yaptı.
#8
Fransız devi PSG, 2013 yılında logo değişikliğine giden takımlardan oldu. Kulübün kuruluş yılı olan 1970 logodan kaldırılırken, çiçeğin altındaki beşik de logoda yer almadı.