Türkiye İtalya maçı dış basında nasıl yankı buldu | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Türkiye - İtalya maçı dış basında nasıl yankı buldu?

#1
A Milli Takım, 2020 Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçında İtalya'ya 3-0 mağlup oldu. İşte bu karşılaşmanın dış basındaki yansımaları...
#2
La Stampa gazetesi de İtalya'nın Türkiye karşısındaki 3-0’lık galibiyetini "Büyülü gece. İtalya, Türkiye'yi yendi" başlığıyla okuyucularına aktardı. La Stampa, İtalyan ekibinin sakinliğini koruyarak rakibini 'felç ettiğini' yazdı.
#3
İtalya'nın Türkiye karşısında harika bir iş çıkardığını söyleyen Bild, 'Mamma mia, İtalyanlar çok güçlü' başlığını kullandı.
#4
Corriere dello Sport gazetesi, "Yaşasın İtalya" manşetiyle İtalya'nın galibiyetini duyururken, "Harika başlangıç. Sırada İsviçre var." ifadeleri kullanıldı.
#5
La Gazzetta dello Sport da İtalya'nın Roma Olimpiyat Stadı'nda EURO 2020'nin açılışını Türkiye’yi ağır bir yenilgiye uğratarak başladığını yazdı.
#6
Tuttosport gazetesi de maç haberinde, "Gök mavililerin ikinci yarıda uçuşa geçtiği" yorumu yapıldı. İtalya Milli Takımı’nın ilk yarıda kapanan rakibine karşı zorlandığı ancak Merih Demiral'ın kendi kalesine attığı golün maçta İtalya adına kilidi açtığını belirtti.
#7
The Guardian, İtalya'nın Türkiye'ye karşı baskılı bir oyunla galip geldiğini manşetine taşıdı.