Spor yazarları ne dedi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Spor yazarları ne dedi?

#1
Spor yazarları Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçını yorumladı:
#2
Güntekin Onay - Vatan - "Temiz bir sayfa": BEŞİKTAŞ dün akşam Vodafone Park’ta kötü oyunların ve sonuçların ardından temiz bir sayfa açmak için sahaya çıktı ve ilk bölümde bu kararlılığını ortaya koydu. Önceki maçlarda olmayan birlikte hareket etme duygusu, pres ve tempoyu gördük.
#3
ATIBA bu takımın kalbi, Oğuzhan ise beyni. Bu ikili yıllardır birlikte oynuyor ve iyi oldukları gün Beşiktaş’ın gücü ortaya çıkıyor. Şenol Güneş çok akılcı bir hamleyle Mustafa’yı 2’nci bir forvet olarak sahaya sürdü ve gole yakın, ceza sahasında etkili olan bir fazla forvetle oynadı.
#4
TEMİZ sayfa dün açıldı. Haftaya Başakşehir maçı var ve Beşiktaş o maçı kazanırsa Şampiyonluğun tartışmasız en güçlü adayı haline gelir.
#5
Ömer Güvenç - Vatan - "Quaresma döktürdü": HAFTA arası sahasında Genk’e farklı kaybeden Beşiktaş’ın kazanıp moral bulmak ve ligde zirveye yaklaşması gerekiyordu. Bunu da farklı yaptı...
#6
DÜN bütün takım coşkuluydu. Saldırdıkça saldırdılar. Huylu huyundan vazgeçmez, golcü de golcülüğünden vazgeçmedi. Mustafa aylar sonra ilk 11’de oynadı ve golcülüğünü gösterdi. Genk önünde büyük tepki gören Quaresma’nın nasıl etkileneceğini çok merak ediyordum. Ama adam tam bir profesyonel. 3 hatta 4 golde de katkısı var.
#7
Erman Özgür- Fanatik- "Beşiktaş hayata döndü": Son maçlardaki kötü oyuna tepki vererek başladı Beşiktaş maça... Rotasyonlu kadronun yenileri Adriano, Töre ve Pektemek’in futbola olan hasretleri Beşiktaş’ın enerjisini yükseltmişti.
#8
Hasreti tavan yapmış Pektemek yine klasik bir Quaresma ortasında 2. golünü atıp daha ilk yarıdan maçın adamı oldu. Sonuçta Beşiktaş aldığı galibiyetle hem oyun hem de skor olarak hayata döndü.
#9
Larin’in bulduğu şansları Mustafa Pektemek yakalasaydı ne olurdu ? Muhtemelen Beşiktaş’ın santrfor konusundaki problemleri erken çözülmüş olur, belki de Beşiktaş ligde daha fazla maç kazanmış olabilirdi
#10
Metin Tekin - Sabah - "Oğuzhan'dan çok şey bekliyorlar": Beşiktaş'ın futbol olarak çözülürken toparlayabileceği bir maç mıydı Rize, yoksa dağılacağı mıydı? Bu bakımdan önemliydi. Maçta en fazla eleştirilecek nokta 10 kişi rakibine karşı durumun 2-1'e gelmesine izin vermesiydi.. Ki bence VAR'a rağmen pozisyon faul
#11
Taraftarların Oğuzhan'a tepkisi var. Bu ondan çok daha fazlası beklendiği için olan bir durum. Taraftarın söylediği şey; "Biz senden çok şey bekliyoruz ama performansın bizim istediğimiz gibi değil." Yoksa futbolculuğunu, oyunculuğunu beğenmemek değil. Oynadığı oyunu beğenmemek.
#12
Günün sonunda favorisini arayan bu ligde Beşiktaş kazandığı maçla her şeye rağmen "yarışın içindeyim" dedi.
#13
Cem Dizdar -Fanatik - "Sıtmadan çıkış maçı oldu!": Beşiktaş bir ara gerilir gibi oldu. Ne var ki, VAR’la gelen ama kaleci Gökhan’ın kurtardığı penaltı sonrası oyun bir kez daha ve geri dönmez biçimde Beşiktaş’a geçti.
#14
Üzerinde rakip baskısı olmadığı anlarda bile onca metrekareyi kullanma özgürlüğüne sahip Oğuzhan’ın formsuzluğunu sadece kendi psikolojik durumuyla mı açıklamalı? Yoksa... Tartışmasız Quaresma. Ardından, hocasının hakkındaki olumsuz görüşlerine rağmen çıkıp takır takır oynayan Mustafa Pektemek ile Rizespor kalecisi Gökhan Akkan...
#15
ALi Ece - Fanatik: "Quaresma şov, Pektemek gol!": Larin’in Genk maçındaki Sultanahmet’te gezen Kanadalı turist performansından sonra sıra ya Pektemek’e ya da Güven Yalçın’a gelecekti. Tarihin en başarılı santrforologlarından Şenol Güneş formayı Pektemek’e verdi. Pektemek de uzun yıllar sonra formanın hakkını verdi.
#16
Beşiktaş’ta böyle büyük bir golcü sorunu varken Pektemek’in devreye girmesi çok değerli. Özellikle Beşiktaş ilk golü attıktan sonra ikinci gole kadar rakibi 10 kişi olmasına rağmen gerekli baskıyı kuramamıştı, o yüzden ikinci gol ekstra önemliydi.
#17
Quaresma haftaya liderle maç var, takımın sana bu kadar ihtiyacı varken cezalı duruma düşüren riskli müdahale neden? Maçın starı Quaresma muhteşem bir driplingorta resitali verdi. Pektemek de ona ayak uydurdu.
#18
Attila Gökçe - Milliyet- "Ne aşkmış be":Beşiktaş, dün akşam Süper Lig’e dönüş yaparken taraftarlarını yeniden sevgi ve coşkuyla selamladı
#19
Dahası, sakatlığı uzun süren Adriano, ne zamandır kulübede bekleyen Mustafa Pektemek ve Gökhan Töre’nin 11’de yer alması, tam anlamıyla bir heyecan dopingi idi. Özlenenlerin geri dönmesi elbette heyecan yaratır. Kaldı ki , özlemle sahaya çıkan adamlar, ilk yarının “belirleyici” aktörleri oldular.
#20
Peki maçın en ilginç yanı ne? Önceki haftalarda rakipleri puan kaybedince Beşiktaş da yoldaşlarına uyar, fırsatı kaçırırdı. Dün kaçırmadı..