Spor yazarları ne dedi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Spor yazarları ne dedi?

#1
Mehmet Demirkol: Süper Lig’e hazırlık!
#2
Mucizelere çok inanan biri değilseniz, güncel şartlarla Fenerbahçe’nin Europa League’i, Süper Lig’e bir hazırlık olarak görmesinin daha mantıklı bir yol olduğunu kabul edersiniz... Bu açıdan bakıldığında 2-0’dan dönmek de, 2 gol atmak da önemli bir kazanım olarak görülebilir.
#3
Öte yandan orta sahada bu kadar pas hatasıyla oynayıp hiç bir defansif direnç gösterememenin de üzerinde durmalı. Anderlecht’in ilk yarıda 2-3 kez 8-9 Fenerbahçeli’yi geçerek kaleye kadar inebilmesi bir SOS işareti. Fenerbahçe’nin, rakibi sadece kartlık fauller yaparak durdurabilmesi de...
#4
Şut kalitesindeki korkunç düşüklük de... Sevinilecek tek şey Frey’in gol atması. 3 net pozisyondan sadece rakibin hediyesini vurabilse de. Benim asıl aklıma takılan şu: Gerkens’in hatasıyla gelen golün ardından 2.’yi de yedikten sonra dağılan rakibe karşı 2 değişiklik lazım mıydı? Slimani ve Benzia ne kadar iyi olmasalar da oyunun ruhunu bozmak doğru muydu? (Fanatik)
#5
Gürcan Bilgiç: Zor dostum zor
#6
Oyun "2-0'a nasıl geldi" diye mi dert yanacaksınız, 10 dakikada 2-2'yi yakalayıp, ikinci 45'i kontrollerine aldılar diye sevinecek misiniz? F.Bahçeli oyuncuların gerçekten de işleri çok zor. Bir tarafta yenmeleri gereken "taktik dâhisi" bir teknik adam, diğer taraftan canını dişine takmış rakip ve onunla birlikte ne isterlerse çalan bir hakem.
#7
Brüksel'in havasında "grupta avantajlı duruma getirecek skor" olmalıyken, kadronun üstüne ekstra yüklerle binen bir gündem de var. Kadronun kalitesi elbette tartışılır. Cocu muhtemelen rakiple orta sahada aynı sayıda olmak için üçlü defansı tercih etti. Yoksa Comolli'nin, "Şu Reyes'i oynat da başımız belaya girmesin" dediğini zannedebilirdik. Ne stoper ama (!)…
#8
İkinci Anderlecht golünde rakip şut çekerken arkasını dönüyor. Anlıyorsunuz Porto'nun neden bıraktığını. HHH Neyse; oyuncuların mücadele isteği, maçtan vazgeçmemesi ve sonucu kendi istedikleri gibi yapmak için didinmelerinin altını çizelim.
#9
Hasan Ali gol attığı için değil, Fenerbahçe'nin tüm hücum organizasyonlarında topa kendini gösterdiği için de maçın en önemli oyuncusu. Frey'in golü ve asisti var. Maçın damgasına sahip aslında. Ama takımın pas tercihlerine giremedi. Kimsenin gözü O'nu aramıyor. Bu performans ile belki bazı şeyleri kanıtlamış olur, en azından takım arkadaşlarından saygı görür.
#10
Zagrep'in deplasmanda geriden gelip kazandığı gündü. Bu yüzden İstanbul'a puanla dönmek gruptan çıkmanın anahtarı gibi oldu. Kadıköy'de hesabı görebilirler. "Sıfır" dakika şans verdiği genç orta sahayı, işler kötü giderken şans vermesinden ne anlayacağız. Formsuz Benzia'dan daha verimliydi, ön liberoda Elif'den de daha akıllı. (Fotomaç)
#11
İlker Yağcıoğlu: Skordan daha önemlisi!
#12
TÜRKİYE'de skoru çok sevdiğimiz için skordan başlayalım. Deplasmanda 2-0 yenik durumdan maçın 2-2'ye gelmesi ve alınan bir puan son derece değerli ve güzel... Ama işin asıl değerli tarafı skordan çok Fenerbahçe'nin ortaya koyduğu direnç ve oyun.
#13
2-0 bitseydi Fenerbahçe'ye yazık olurdu. Rize maçında ilk golden sonra dağılan zaman zaman birkaç maçta da şahit olduğumuz bu görüntü dün akşam hiç yaşanmadı. Ve Fenerbahçeli oyuncular 2-0 yenik durumda dahi maçtan kopmadılar.
#14
Benim de dahil herkesin eleştirdiği Frey dün akşam ki gibi oynamaya devam ederse hepimiz yazdıklarımızdan pişman olabiliriz. Slimani'nin performansı sanki o bölgede bundan sonra Soldado- Frey ikilisini izleyecekmişiz izlenimini bıraktı. Hasan Ali'nin attığı gol ise tek kelimeyle efsaneydi.
#15
Sonuçta 1 puan ama çok daha önemlisi ortaya konan ruh Fenerbahçe adına son derece sevindirici. Bu takım birkaç maç üst üste kazanırsa yükselişe geçer. Ve Sarı-Lacivertli ekip hak ettiği yere gelir. (Takvim)
#16
Uğur Meleke: Grogi vaziyetteki rakibe vuramadılar
#17
Karşınızda genç, coşkulu ama deneyimsiz bir rakip var. Fenerbahçe’yse 30’a yakın yaş ortalamasıyla, çok daha fazla deneyimliyle sahada. Hazır rakip grogi vaziyetteyken galibiyeti aramak yerine değişikliklerle vitesi küçültmek de üzücüydü gerçekten.
#18
DÜN Constant Vanden Stock’ta oynanan maçın sonucu değil benim ilgilendiğim. Sonuç her ne olursa olsun, benzer şeyleri kaleme alacaktım. Çünkü dün Brüksel’deki esas beklenti galibiyet değil, Fenerbahçe’de gelişen bir şeyler görmekti. Benim büyük planda Fenerbahçe’de gördüğüm şey gelişim değil. Hatta Cocu ile ilgili soru işaretlerim her geçen gün artıyor.
#19
1-) Cocu bir süredir takıma 4-4-2 formasyonunu adapte etmeye çalışırken, neden bu maçta 3-5-2’ye döndü anlam veremedim. Anderlecht’in formasyonu üçlü olduğu halde bile feci bir karar bu. Çünkü Reyes’li bu üçlüyle Neustadter-Skrtel’in normalde başarıyla yaptığı alan paylaşımı da hasar görüyor. Ve Bakkali’nin 2 golü gibi berbat boşluklar veriyor takım.
#20
2-) Fenerbahçe iki tane 1.90’luk santrforla oynamasına ve oyun planını onlara şişirme üzerine kurmasına rağmen golleri de, pozisyonları da topu yere indirdiğinde bulabiliyor! Acaba Cocu, Soldado’yu liste dışında bıraktığına pişman mıdır şu anda?
#21
3-) Karşınızda genç, coşkulu ama deneyimsiz bir rakip var. Üçlü savunmasının yaş ortalaması 22... Özellikle 2-1’den sonra şaşkınlığı artan bir rakip. Tecrübesiz bir ritm takımı. Fenerbahçe’yse 30’a yakın yaş ortalamasıyla, çok daha fazla deneyimliyle sahada. Ve 2-2’yi harika bir zamanda, 55’te bulmuşsunuz. Hazır rakip grogi vaziyetteyken galibiyeti aramak yerine değişikliklerle vitesi küçültmek de üzücüydü gerçekten. (Hürriyet)
#22