Spor yazarları ne dedi | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Spor yazarları ne dedi?

#1
Şansal Büyüka: Görev tamamlandı
#2
Fenerbahçe’nin ilk maçtaki farklı galibiyetinden sonra, ikinci maç “formalite” maçı olmaktan öteye gitmeyecekti... Nitekim gördük ki, Grasshoppers, Fenerbahçe’ye rakip olmak bir yana, oyunda figüranlıktan öteye gidemedi... Umarız Fenerbahçe grup maçlarında, muhtemelen de daha güçlü rakipleri önünde, daha etkili futbolla yoluna devam eder...
#3
Ancak kabul etmeliyiz ki, teknik direktör Advocaat’ın bu farklı galibiyete, gol yemeden farklı kazanılmış iki maçla gelen tura rağmen işi çok zor... Zaten her açıklamasında kendisi de bunu söylüyor...
#4
Advocaat da görmüş olmalı ki, Fenerbahçe ikinci yarıda olduğu gibi hızlı düşünür, hızlı oynar, hızlı hücuma çıkarsa, oyun kalitesi anlamında birçok sorunu geride bırakıyor... İlk yarıda olduğu gibi yürüyerek oynarsa, sıkıntı veriyor, sıkıntı çekiyor, pozisyon bulamıyor ve asla iyi bir takım görüntüsü veremiyor...
#5
Advocaat’ın bu saatten sonra takımda fark yaratacak “kaliteli” oyuncu transfer etmesi çok zor... Hem ortalıkta “kaliteli” oyuncu kalmadı, hem de UEFA kriterlerinden harcayacak para yok... (Milliyet)
#6
Uğur Meleke: Sistem 4-3-3 anahtar Alper
#7
İLK maçta turu kaybeden Grasshoppers, rövanşa çok yıpranmadan turnuvaya veda etme düşüncesiyle çıkmıştı belli ki.
#8
Sion’u yenip küme düşme hattından çıkmalarını sağlayan 11’den dün sadece 4 oyuncu sahadaydı. Belli ki Tami, 18’lik Gjorgjev, 20’lik Ryhner-Sherko, 21’lik Antonov-Andersen, 22’lik Tabakovic gibilere tecrübe kazandırmak istedi sadece.
#9
Advocaat içinse turdan çok daha fazla şey ifade ediyordu bu maç. Başakşehir maçı sonrası 4-3-3 ile 4-4-2 arasında karar vermeleri gerektiğini söylemişti tecrübeli hoca. Bu rahat maçta bile 4-4-2’yi denemediğine göre ilk tercihi 4-3-3 olacak belli ki. Ayrıca savunmanın göbeğinde iki güvenilir Kjaer-Skrtel uyumu çok iyiydi. Özellikle Skrtel bir ilk müdahale canavarı.
#10
Dengeyi 77’ye kadar bozamamanın sebebiyse aynı: Fenerbahçe orta sahası hâlâ gereken çabukluktan ve yaratıcılıktan uzak. Özellikle Alper merkeze kayana kadar çok etkisizdi orta saha. (Hürriyet)
#11
Gürcan Bilgiç: Doğru mesaj!
#12
İlk maçın sonucunun verdiği rehaveti de hesaba katmalıyız, Fenerbahçe'nin takım olmak adına yaşadığı sorunları da. En kötüsü ikisinin bir araya gelmesiydi ve Zürih'teki 90 dakika iyi-kötü fikir veremeden bitti.
#13
Devre arasında sohbet ederken, oyunu eleştirelim dedik ama takımın geneline yayılmış, vazgeçmişlik çıktı karşımıza. Van Persie'nin ilk 11 oynamasının mutlak nedeni, maç tecrübesini kazanmak olmalıydı. Stoch'a ise Başakşehir maçındaki hakkı teslim ediliyordu. Plansızlığın içinden üretim yapmak çok mümkün değil. Bir de buna "bir şeyler yapsın" diye beklenenlerin, oyunun sorumluluğunu almaması eklendi.
#14
Ortaya çıkan 15 bin seyirci önünde oynanan, ciddi bir hazırlık maçı oldu. Fakat günün mesajında Advocaat için yazacak satır var mıydı, bilemiyorum. Hala takımı tanımaya, kime güveneceğini keşfetmeye çalışıyor. (Sabah)
#15
Hakkı Yalçın: Futbolsuz tur
#16
Turu İstanbul'da geçmiş Fenerbahçe'den futbolsuz bir İsviçre macerası. Anahtar sözcük 'turu geçmek' olduğu için, Fenerbahçeli futbolcuların kabuğuna çekildiği bir başlangıç.
#17
Özellikle ilk yarım saatte ilk maçtaki 3 farklı galibiyetin yorgunu bir takım görüntüsü. Gece boyunca her şey istediği gibi gitti hatta bir galibiyet de geldi ama. Bir futbol tutulması yaşandığı da gerçek.
#18
Yalan değil, sıradan bir rakip karşısında sıra dışı bir sonuç beklemesek de, futbol adına çok daha fazla güzellikler bekledik. İki takım arasındaki kalite farkı bunu emrederdi çünkü.. (Fotomaç)
#19
Mustafa Sapmaz: Yüzde altmış
#20
Her sahada evindeki zihniyette oynayamamak. Fenerbahçe’nin kayıp yıllarının ortak noktası bu. Fenerbahçeli futbolcular Zürih’te durağan ve baygın tempolu oyunla kazanırken de Başakşehir’de kaybederken de deplasman maçını evinde oynarmış gibi davrandı.
#21
Van der Wiel rakip alanda sadece orta yüzdesi yüksek bir oyuncu değil, rakip ceza sahası önünde çok etkili pas atan biri. Bunu atılan ilk golde görebilirsiniz. Ancak öncesinde onun bu özelliğini ortaya çıkaracak bir sağ ön oyuncusu olmadığı da bir gerçek! (Akşam)
#22
Serkan Akcan: Dünyaları farklı
#23
Fenerbahçe’nin Advocaat sonrası uçmasını kimse beklemiyor elbette. Ama iki hoca arasında derin bir mantalite farkı olduğu aşikar. Evet dün gece maç kalitesi çok yüksek değildi belki ama kimse de eli kalbinde maç izlemedi.
#24
Fenerbahçeliler son bir yılda ne zayıf rakiplere karşı ne kötü oyunlar izledi. Grasshoppers’a karşı 2 maçta neredeyse pozisyon vermeden tur atladı. Bu önemli bir gösterge. (Fanatik)