Rudi Garcia dan Balotelli ye destek | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Rudi Garcia'dan Balotelli'ye destek

#1
Mario Balotelli, İtalya'nın EURO 2020 Elemelerinde fiziksel açıdan yeterli seviyede olmadığı gerekçesiyle teknik direktör Roberto Mancini tarafından İtalya Milli Takımı'nın oynadığı Finlandiya ve Lihtenştayn maçlarının kadrosuna alınmamıştı.
#2
İtalyan yıldızın kulüp takımındaki hocası Rudi Garcia, sosyal medyada Mancini'yi eleştiren Balotelli'nin milli takımda yaşadığı hayal kırıklığının Marsilya forması altındaki performansına olumlu katkı yapmasını beklediğini söyledi.
#3
Garcia: "Mario ile milli takıma çağrılmamasının onu nasıl etkilediği hakkında konuştum. Mutlu değil, ama Mancini'nin kararına saygı duyuyor. Eğer Mario'nun kariyerinde onu anlayan bir antrenör sorsanız cevap Roberto Mancini'dir ve Mancini, Mario ile ilgili ne yaptığını bilen birisi.
#4
Mario ile konuştum, o da şu aşamada yapacak tek bir şeyi olduğunu biliyor. O da Marsilya için elinden geleni yapması ve oyununu geliştirmesi, çünkü şu anda yüzde 100'ünde değil.
#5
Goller atmalı ve İtalya Milli Takımı için önemli bir oyuncu olduğunu göstermeli, ardından da teknik direktörlerin kararlarını saygı ile karşılamalı. Milli takımda yaşadığı sıkıntılar, Marsilya için faydalı olabilir, hırsını sahada Marsilya'nın galibiyet alması için kullanabilir" ifadelerini kullandı.
#6
Devre arası transfer döneminde Nice'den Marsilya'ya transfer olan Mario Balotelli, Marsilya formasıyla çıktığı 8 maçta 5 gol kaydetti.