Lyon Beşiktaş maçı için dış basın ne yazdı | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Lyon-Beşiktaş maçı için dış basın ne yazdı?

#1
Temsilcimiz Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında Olympique Lyon’a karşı aldığı dramatik yenilgi, dış basında geniş yer buldu.
#2
Avrupa basınında temsilcimiz Beşiktaş'ın arka arkaya yediği hatalı goller sonucu mağlup olması şaşkınlık yarattı.
#3
İşte dış basında yer alan Lyon-Beşiktaş manşetleri:
#4
L’Equipe gazetesi, Lyon’un en umutsuz anında geri döndüğünü belirtip, “67 dakika önde giden Beşiktaş’a karşı maç 2 dakikada bitti” vurgusunu yaptı.
#5
L’Equipe, “2 dakikada bitti” başlığını atarken, “67 dakika önde olan Beşiktaş’tı. Umutsuz bir maç geçiren O.Lyon, Tolisso ve Morel’in golleriyle zafere gitti. 2 dakikada bitti” ifadeleri kullanıldı.
#6
Le Monde da çılgın bir futbol gecesi yaşandığını belirtti. Fransız gazete, “Çılgın geceden galip çıkan Olympique Lyon oldu.'' dedi.
#7
İngiltere’de de maç geniş yer buldu. The Sun gazetesi, Fabricio’nun maçın kaderini etkilediğini yazarak, “Fabri’nin korkunç hataları, 2 dakikada 2 gol, Lyon geri döndü” yorumunda bulundu.
#8
İspanya’da Mundo Deportivo, Lyon’u Türkiye’de zor bir maçın bekleyeceğini kaydederek, “Lyon, geri dönmeyi başardı ancak Türkiye’deki maçta acı çekecek” görüşünü belirtti.
#9
Hollanda’dan Voetbal International, “Lyon sadece 2 dakikada maçı bitirmeyi başardı” yorumuyla geceyi sundu.
#10
UEFA.com da resmi sitesinden, “Lyon 2 dakikada 2 hatalı golle Beşiktaş’ın önüne geçmeyi başardı” ifadeleriyle maçın tanımını yaptı