Kasımpaşa Galatasaray maçının notları | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Kasımpaşa - Galatasaray maçının notları

#1
Galatasaray'a rakip olduğu son yedi Süper Lig maçının ikisini kazanabilen Kasımpaşa (5M), iki galibiyetini de sahasında aldı.
#2
Süper Lig'de çıktığı son altı deplasman maçında beş puan alabilen Galatasaray (1G 1B 3M), daha önceki altı karşılaşmada 10 puan toplamıştı (3G 1B 2M).
#3
İstanbul takımlarını konuk ettiği son üç Süper Lig maçını kazanan Kasımpaşa, kulüp tarihinin en uzun serisini egale etti (1961/62'de 3 maç).
#4
Bu sezon Süper Lig'de çıktığı ikinci deplasman maçında ilk mağlubiyetini alan Galatasaray (1G), 2009/10'dan bu yana bir sezonun ilk iki dış saha maçını kazanamıyor.
#5
Bu sezon Süper Lig'de yediği iki gol de ceza sahası dışından gelen Galatasaray, 2019/20'nin tamamında bu şekilde iki gol yemişti.
#6
Evinde oynadığı son dokuz Süper Lig maçının sekizini kazanan Kasımpaşa (1B), bu karşılaşmaların yedisinde kalesini gole kapattı.
#7
Galatasaray, Haziran 2020'den (vs Beşiktaş & Rizespor) bu yana ilk kez üst üste iki Süper Lig karşılaşmasında gol atamadı.
#8
Yusuf Erdoğan'ın Süper Lig'de attığı son dört gol de iç saha karşılaşmalarında geldi.
#9
Yusuf Erdoğan, Süper Lig kariyerinde Galatasaray'a ikinci golünü attı (diğeri Kasım 2014'te Trabzonspor formasıyla).
#10
Fatih Terim'in Galatasaray'ın başında birden fazla konuk olduğu Süper Lig takımları arasında en yüksek mağlubiyet yüzdesine sahip olduğu rakibi Kasımpaşa (%60; 3/5).