İşte dev derbiden öne çıkan notlar | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

İşte dev derbiden öne çıkan notlar

#1
Galatasaray, Süper Lig'de Ekim 2014'ten bu yana sahasında Fenerbahçe'yi mağlup edemedi ancak son dört karşılaşma berabere bitti (5B 1M).
#2
Fenerbahçe, Galatasaray'a konuk olduğu son altı Süper Lig maçının beşinde kalesini gole kapattı (toplam 2 gol).
#3
Sahasında oynadığı son altı Süper Lig maçının sadece ikisini kazanabilen Galatasaray (3B 1M), daha önceki altı karşılaşmanın beşinden galip ayrılmıştı (1B).
#4
Fenerbahçe, Süper Lig'de Nisan 2009'dan bu yana ilk kez üst üste iki Galatasaray deplasmanında gol sevinci yaşayamadı.
#5
Galatasaray ile Fenerbahçe bu karşılaşmada toplam 11 kez sarı kart gördü (Galatasaray 7-4 Fenerbahçe). İki ekip, Opta'nın bu alanda veriye sahip olduğu 2007/08'den bu yana daha fazla sarı kart çıkan tek bir Süper Lig maçı oynadı (Nisan 2014'te 12 sarı kart).
#6
Galatasaray, Süper Lig'in 2016/17 sezonundan bu yana rakip ceza sahalarında topla en az buluştuğu iç saha maçını Fenerbahçe'ye karşı oynadı (6).
#7
Galatasaray forveti Radamel Falcao, Süper Lig kariyerinde ilk 11 başlayıp rakip ceza sahasında topla buluşamadan bitirdiği iki maçı da Fenerbahçe'ye karşı oynadı (diğeri 28 Eylül 2019).
#8
Fenerbahçe'nin Galatasaray karşısında çektiği tek isabetli şut, stoper olarak görev yapan Marcel Tisserand'dan geldi.
#9
Galatasaray'a karşı beş kurtarış yapan Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır, Süper Lig'de Ocak 2020'den bu yana ilk kez üst üste iki karşılaşmada kalesini gole kapattı.
#10
Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Süper Lig kariyerinde Galatasaray'a karşı deplasmanda ilk kez puan aldı (1B 3M).