Gaziantep FK Trabzonspor maçının notları | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Gaziantep FK-Trabzonspor maçının notları

#1
o Gaziantep FK, Süper Lig'de Trabzonspor'a rakip olduğu üç maçı da kazanamadı (2B 1M), ancak sahasındaki iki karşılaşmadan da puanla ayrıldı.
#2
o Süper Lig'de çıktığı son dört deplasman maçının sadece birini kazanabilen Trabzonspor (2B 1M), daha önceki dört karşılaşmanın üçünden galip ayrılmıştı (1B).
#3
o Süper Lig'de 12 maçtır gol atmayı başaran Gaziantep FK (toplam 19 gol), Göztepe ile birlikte devam eden en uzun serinin sahibi konumunda.
#4
o Süper Lig'in 2019/20 sezonundan bu yana Gaziantep FK'dan (10) daha fazla penaltı golü atan sadece iki takım var: Galatasaray (13) & Trabzonspor (11).
#5
o Geçen sezonun başından bu yana Süper Lig'de en fazla kafa golü atan takım Trabzonspor (18).
#6
o Trabzonspor'un Süper Lig'de yediği son dokuz golün sekizi karşılaşmaların ikinci yarılarında geldi.
#7
o Gaston Campi, Trabzonspor formasıyla çıktığı 39. resmi maçında ilk golünü Gaziantep FK filelerine attı. Campi, bordo-mavili formayla gol atmayı başaran dördüncü Arjantinli oyuncu oldu (Gustavo Colman, Emmanuel Mas & Jose Sosa).
#8
o Trabzonspor sağ beki Joao Pereira, Süper Lig'de yaptığı son üç asisti de dış sahada kaydetti.
#9
o Gaziantep FK forması giyen Alexandru Maxim, Süper Lig'de attığı son yedi golün beşini penaltı noktasından kaydetti. Süper Lig'e geldiği Ocak 2020'den bu yana Maxim'den daha fazla penaltı golü atan tek isim Jose Sosa (6).
#10
o Flavio, 2017/18'den (Tomas Hubocan) bu yana bir Süper Lig sezonunda iki kırmızı kart gören ilk Trabzonspor oyuncusu oldu.