Ersun Yanal ın 11 i netleşiyor | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Ersun Yanal'ın 11'i netleşiyor!

#1
Fenerbahçe'de milli oyuncuların da dönmesinin ardından tempo artıyor. İdeal ilk onbirini oluşturmak isteyen teknik direktör ersun yanal son dönemeçte sakatlık veya cezalılar olmadığı sürece sahaya çıkan kadroyu değiştirmemeyi düşünüyor.
#2
Yanal'ın kadro seçimi konusunda yapacağı tercihler de merakla bekleniyor. Bazı pozisyonlardaki forma rekabeti tecrübeli teknik adamı düşündürüyor.
#3
Kalede ligin son dönemecine girilirken Harun'la devam etme düşüncesinde olduğu öğrenilen Ersun Yanal, tecrübesi nedeniyle Volkan Demirel'i de göz ardı etmiyor. Yanal'ın iki eldiven arasında performansa göre seçimler yapması bekleniyor.
#4
Savunmanın göbeğinde de kıyasıya bir forma rekabeti var. Tecrübesi ve performansı ile Martin Skrtel'in yeri garanti gözükürken, Serdar Aziz ve Sadık Çiftpınar arasında tatlı bir çekişme yaşanıyor. Roman Neustader ise bu rekabette şu anda geride kalan isim.
#5
Orta sahada Mehmet Topal ve Tolgay Arslan yerlerini garantileyen isimlerden. Bu ikilinin önünde ise formayı kapabilmek için Zajc ve Mehmet Ekici mücadele ediyor.
#6
Hücum hattının kanatlarında da Dirar, Moses,Valbuena, Ayew dörtlüsünden ikisi formayı kapacak. Ersun yanal'ın bu bölgede ilk tercihlerinin Dirar ve Moses'tan yana olacağı ifade ediliyor.
#7
Forma rekabetinin olmadığı tek mevkii ise santrafor pozisyonu. Sarı lacivertlilerin golcüsü Roberto Soldado'nun yeri teknik direktör Ersun Yanal'ın gözünde garanti. Yanal'ın sarı kart sınırında olan oyuncusunu Galatasaray derbisi öncesinde kart görmemesi konusunda uyardığı bildirildi.