Dış basın turu | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu

#1
Dış basın turumuza Fransa ile başlıyoruz. "Galtier için alarm çalıyor" başlığı ile Lille'in teknik direktörünü kapağına taşıyan L'Equipe, sezona iyi başlanmasına rağmen, sportif direktör Luis Campos'un yokluğunun, deneyimli çalıştırıcı için endişe verici olduğunu belirtiyor.
#2
Şimdi de İtalya'ya gidiyoruz... La Gazetta dello Sport, İtalya'nın UEFA Uluslar Ligi'nde "Final four" heyecanı yaşadığını yazarken, dün Bosna Hersek ile oynanan maçtaki güzel oyunlarını, Belotti ve Berardi'nin golleriyle süslediklerini vurguluyor.
#3
Corriere dello Sport, "Teşekkürler Mancini" başlığı ile İtalyan teknik adama minnetlerini iletirken, 3 yıl önce Dünya Kupası’na katılamadıkları dönemde yaşadıkları utançtan, Avrupa'nın önde gelen takımlarından birine dönüştüklerinin altını çiziyor.
#4
Tuttosport'ta ise Bosna Hersek karşısındaki galibiyeti "İtalyan kardeşliği" başlığı ile verirken, sürmanşette Alvaro Morata'nın Juventus'a transferinden sonra yükselen form grafiğine dikkat çekiyor.
#5
Dış basın turumuzda sıradaki durağımız İspanya... Mundo Deportivo gazetesi "Barcelona'nın çocukları" başlığı ile Katalan ekibinin geleceğinin parlak olduğunu yazıyor. Başta Ansu Fati ve Pedri olmak üzere, takımdaki 20 yaş altı oyuncuları kapağına taşıyor.
#6
Sport gazetesi Barcelona için "Yenilmez" başlığını atarken, Atletico Madrid karşılaşması öncesi, Katalanların, başkent ekibine 20 maçtır yenilmediğini belirtiyor. Ayrıca sürmanşette Messi'nin "Hep suçlanan kişi olmaktan yoruldum." sözlerine yer verilirken, kulüpteki krizin devam ettiğini vurgulanıyor.
#7
As gazetesinde ise Uluslar Ligi'nde İspanya'nın Almanya'yı farklı yenmesi sonrası morallerin yüksek olduğu belirtilirken "İspanya gülüyor" başlığı atılıyor.
#8
Dış basın turumuzun son gazetesi Marca'da ise Bayern Münih ile sözleşme yenilemeyen Alaba'nın, Real Madrid'in gündemine olduğu belirtiliyor.