Dış basın turu 24 06 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (24.06.2021)

#1
Yeni güne dış basın turuyla başlamaya hazır mısınız? Avrupa'nın dört bir yanından gazete manşetlerini sizler için derledik!
#2
Dış basın turuna Fransa ile başlıyoruz. L'Equipe, "Sıradaki durak İsviçre" başlığı ile EURO 2020'de dün oynanan Portekiz maçı ile gruptan lider çıkan Fransa'yı kapağına taşıdı. Karim Benzema'nın, attığı iki golü ön plana çıkaran gazete, mavilerin, son 16 turunda İsviçre ile karşılaşacağını yazdı.
#3
Şimdi Portekiz'deyiz. A Bola, "Rüya devam ediyor" başlığını atarak, Fransa maçından 2-2 beraberlikle ayrılan Portekiz'in bir sonraki turda Belçika ile eşleştiğini belirtti. Ronaldo'ya ayrı bir parantez açan gazete, penaltıdan bulduğu 2 gol ile yıldız oyuncunun milli takım için 109. golünü attığını ve rekoru elinde bulunduran İranlı Ali Daei'yi yakaladığını aktardı.
#4
Sırada İtalya... La Gazzetta dello Sport, "Mancini dokunuşu" başlığını kullandı ve İtalya'nın EURO 2020'de gösterdiği performansa dikkat çekti. Ayrıca "Cristiano için bir rekor daha" manşeti ile Ronaldo'nun Fransa karşısındaki performansını okuyucularına aktardı.
#5
Corriere dello Sport, "Cristiano Resitali" başlığı ile milli takımlarda gol rekoruna ortak olan Ronaldo'nun, Portekiz'i hayatta tuttuğunu yazdı. Sürmanşette ise gazete, EURO 2020'de sergilediği güzel oyun ile Juventus'un transfer listesinde bulunan Sassuolo'dan Locatelli için iki kulübün anlaşma aşamasında olduğunu belirtti.
#6
Dış basın turununda son durağımız İspanya... Marca, EURO 2020'ye istediği gibi başlayamayan İspanya'nın Slovakya'yı 5-0 yendiği maç için "İşte böyle" başlığını attı. Matadorların, bu galibiyetle gruptan çıkarak Hırvatistan ile eşleştiğini aktaran gazete, Busquets ile Sarabia'nın performansına dikkat çekti.