Dış basın turu 16 06 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (16.06.2021)

#1
L'Equipe Gazetesi, mavilerin Münih'te Almanya'yı 1-0'la geçerek EURO 2020'ye galibiyetle başlamasını "2018'deki gibi" manşetiyle okuyucularına duyurdu. Fransızların 2018'de Dünya Kupası'nda mutlu sona ulaştığını hatırlatalım...
#2
Portekiz'den Abola, milli takımlarının EURO 2020 F Grubu ilk maçında Macaristan karşısında zorlansa da sonuca gitmesini "Şampiyonluğa 10 dakika" manşetiyle okuyucularına aktardı.
#3
As gazetesi, Portekiz'e Macaristan karşısında galibiyeti getiren ve attığı gollerle Avrupa Şampiyonası tarihine geçen Cristiano Ronaldo için "Avrupa Şampiyonası'nın efendisi" manşetini kullandı. Ronaldo, Platını'yi geride bırakarak attığı 11 golle kupa tarihinin en golcü futbolcusu oldu. Tecrübeli yıldız, aynı zamanda beş farklı Avrupa Şampiyonası'nda birden oynayan ilk oyuncu unvanını kazandı.
#4
Marca gazetesinin gündeminde Real Madrid ile yeni sezonun hazırlıklarına başlayacak İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti yer alıyor. Gazete, eflatun-beyazlıların patronunun, takımı yenileyeceğini belirtirken ana hedefin oyuncuların fiziksel durumlarının iyileştirilmesi ve daha az sakatlıkla karşılaşılmak istenmesi olduğunu yazdı.
#5
La Gazzetta dello Sport, grubumuzda oynanacak İtalya-İsviçre maçı öncesi "İtalya geçebileceğinizi söylüyor" manşetini atmış. Haberde, teknik direktör Mancini'nin karşılaşma öncesi yaptığı "haydi, mutlu bir şekilde zevkle oynayalım" ifadeleri de yer almış.