Dış basın turu 14 06 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (14.06.2021)

#1
Yeni haftaya dış basın turuyla başlamaya hazır mısınız? Avrupa'nın dört bir yanından gazete manşetlerini sizler için derledik!
#2
Dış basın turumuza Fransa'dan başlıyoruz. L'Equipe, bugünkü manşetine Roland Garros'u kariyerinde ikinci kez kazanan Novak Djokovic'i taşıdı. Yunan rakibi Tsitsipas'ı setlerde 2-0 geriye düştüğü maçta 3-2 mağlup eden sırp tenisçi için "Geri dönüş Djokovic" ifadesi kullanılmış. Sürmanşette de Frana Milli Takımı Teknik Direktörü Deschamps'ın yarınki Almaya maçı öncesi kullandığı "Bu favori statümüzden kaçmak istemiyorum" sözü öne çıkarılmış.
#3
İtalyan La Gazzetta'nın gündeminde Finlandiya maçında rahatsızlanarak futbolseverlere büyük bir şok yaşatan Inter'in Danimarkalı yıldızı Christian Eriksen'in hastanede menajerine sarf ettiği sözler yer almış. Eriksen "İyiyim, sadece neler olduğunu anlamak istiyorum, Inter camiası benim yanımda ve ayakta kalmamı sağlıyor." derken doktoru da "Eriksen hayatını kaybediyordu, biz kurtardık." sözleriyle ne derece faciadan dönüldüğünü gözler önüne serdi.
#4
İspanyol Marca'nın gündeminde İspanya Milli Takımı'nın bu gece İsveç ile oynayacağı EURO 2020 grup maçı yer alıyor. Maç öncesi değerlendirmelerde bulunan Matadorlar'ın çalıştırıcısı Luis Enrique, "İnanmak zorundasınız" ifadesini kullanmış.