Dış basın turu 13 07 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (13.07.2021)

#1
Fransa'nın önde gelen gazetesi L'equipe, manşetine ülkesi İtalya ile Avrupa Futbol Şampiyonası'nı kazanan ve gelecek sezon Paris Saint-Germain forması giyecek Donnaruma'yı kapağına taşıyor. Manşette "Donnaruma: Ligue 1'de bir maestro" ifadelerini kullanan gazete, haberin detayında oyuncunun detaylı analizini okuyucularıyla paylaşıyor.
#2
İspanyol AS gazetesi, kapağına Real Madrid'in yıldız oyucusu Asensio'yu taşıyor ve İspanya Milli Takımı'yla Tokyo Olimpiyatları için Japonya'ya gidecek oyuncunun kendi ağzından "En tepede olacağım" sözlerine yer veriyor. Haberin detayında ise Asensio, fanatik Madridli olduğunu ve Real Madrid'le devam etmek istediğini söylüyor.
#3
İtalyan basınında ise Avrupa Futbol Şampiyonluğu'nun yankıları devam ediyor. Ülkenin önde gelen gazetesi La Gazzetta Della Sport, kapağına başkent Roma'ya EURO 2020 kupasıyla dönen İtalya Milli Takımı'nın, üstü açık otobüsle İtalya halkıyla buluşmasının fotoğrafına yer verilmiş. Manşette "İtalya, dünyalar kadar..." ve "Şampiyon'un dönüşü" ifadelerini kullanan gazete, yine ilk sayfasında, Wimbledon finalinde Djokovic'e kaybeden Berrettini'nin hedefini Tokyo'ya çevirdiğini yazıyor.