Dış basın turu 12 07 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (12.07.2021)

#1
İtalya'daki tüm gazeteler Avrupa Futbol Şampiyonası'nda alınan kupayı ilk sayfasına taşırken, La Gazetta Dello Sport "Çok güzel! İtalya Avrupa'nın şampiyonu" ifadelerini kullandı. Haberin detayında Donnaruma'ya değinen La Gazetta, genç kaleci için "İyiler içinde en iyisiydi, iki penaltı kurtarıp turnuvanın oyuncusu oldu" dedi.
#2
İtalya basınından bir diğer gazete Corriere Dello Sport ise Avrupa Şampiyonluğunu, "Kupa bizim" ifadeleriyle okuyucularına duyurdu. Haberin detayında öne çıkan ifadelerden birisi ise "Futbol evine döndü, kraliçe aklını oynattı" oldu.
#3
Tuttosport ise "Sadece biz varız" ifadeleriyle kupa törenini ilk sayfasına taşırken, sür manşetinde teknik direktör Roberto Mancini'ye "Teşekkürler büyük futbol vizyoneri" ifadeleriyle teşekkür etti.
#4
İngiltere basınında ise üzüntü ancak takımlarını bağırlarına basan vakur manşetler var. Ülkenin en ünlü gazetesi The Guardian, teknik direktör Southgate'in son penaltıyı kaçıran Saka'yı teselli ederkenki fotoğrafını ilk sayfasına taşıyıp "Çok yakındık" manşetini atmış. Haberin detayında ise "Bir ulusa yeniden hayal kurduran Soutgate'in İngiltere'si, Avrupa şampiyonluğunu penaltılarda kaybetti" ifadeleri kullandı.
#5
Fransız basınından L'equipe, "Yenilmezler" manşetini atarak italya'yı ilk sayfasına taşımış. Gazete sür manşetten, "Fantastik Djokovic" ifadeleriyle Wimbledon'da şampiyon olan Sırp rakete yer verdi.
#6
İspanyol basınından Marca ise "Wembleyazo" manşetini atarak Wembley'de kupa kaldıran İtalyanların muhteşemliğini ilk sayfasına taşıdı. Haberin detayında ise İtalyanların futbol tapınağı Wembley'de tarihi bir zafer aldığına değinildi.