Dış basın turu 12 05 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (12.05.2021)

#1
L'equıpe, manşetinde "Küçük kulaklara kupa" ifadesini kullanmış. Şampiyonlar Ligi'ne veda eden, Lıgue 1'de de şampiyonluk şansını önemli derecede kaybeden PSG'nin Fransa Kupası yarı finalinde Montpellıer karşısında final arayacağı, Montpellıer'in ise sürpriz peşinde olacağı belirtilmiş.
#2
Marca'nın gündeminde LaLiga'daki şampiyonluk yarışı var. "Final içinde final" manşetini kullanan gazete, lider Atletıco Madrıd'in bugün Real Socıedad'ı yenmesi halinde liderliğini perçinleyeceğini hatırlattı.
#3
AS gazetesi, "Yarım" manşetiyle bugün okuyucularının karşısına çıktı. Barcelona'nın ligde Levante karşısında aldığı 3-3'lük beraberliğe vurgu yapan gazete, Katalan ekibinin 2-0'ı koruyamayarak şampiyonluk mücadelesinde geriye düştüğünü kaydetti ve teknik direktör Koeman'ın maç sonu yaptığı "Neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum, bunun hiçbir açıklaması yok." ifadesini manşetine taşıdı.
#4
La gazzetta dello sport'un bugünkü sayısında tecrübeli kaleci Buffon'un Juventus'tan ayrılma haberi manşetleri süslüyor. Juventus'un kulüp içinde yaşanan gerilimli bir süreç içinde buffon ile yollarını ayırdığını belirten ve bunu sürpriz olarak değerlendiren gazete, Juventuslu oyuncuların Serıe a'yı şampiyonlar ligi potasında bitirebilmek için ellerinden geleni yapacağını ve bunun için ilk olarak bugünkü Sassuolo maçında galibiyet arayacağını kaydetmiş.