Dış basın turu 10 05 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (10.05.2021)

#1
L'equipe, Paris Saint Germain'in Rennes deplasmanında yaşadığı puan kaybına dikkat çekiyor. "Paris kuzeyi kaybediyor" manşetini atan gazete, alt satırlarda "Salı günü Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Paris Saint Germain, Rennes deplasmanında öne geçmesine rağmen sahada iki puan bırakarak, kuzeyli rakibi Lille'i zirvede yalnız bıraktı. Lille, gizli şampiyon" değerlendirmesini yapıyor.
#2
La Gazzetta Dello Sport, Milan'ın Juventus deplasmanında aldığı farklı galibiyete şapka çıkarıyor. "Milan harikası" manşetiyle okurlarının karşısına çıkan gazete, "Milan muhteşem bir oyunla Juve'yi şaşkına çevirdi ve Şampiyonlar Ligi bileti için inadını sürdürdü" yorumunu yapıyor.
#3
Juventus'a yakınlığı ile bilinen Torino merkezli Tuttosport ise "Süper Milan güle güle Pirlo" manşeti eşliğinde Juventus'ta yaşanması muhtemel teknik adam değişikliğini gündeme taşıyor.
#4
Marca, Sevilla ile 2-2 berabere kalarak zirveye ortak olma fırsatını bir kez daha elinin tersiyle geriye çeviren Real Madrid'i manşetine taşırken, VAR kararlarına dikkat çekiyor. "La Liga'nın kaderini değiştiren hamle" başlığını atan gazete, "VAR Real'in penaltısını iptal ederek, bir önceki pozisyon için Sevilla'ya penaltı verdi. Şaşırtıcı" ifadelerine yer veriyor.
#5
Real Madrid'e yakınlığıyla bilinen bir diğer gazete AS ise, "Madrid elle kaybetti" manşetiyle Real Madrid - Sevilla karşılaşmasında VAR uygulaması sonucu Sevilla lehine verilen penaltı kararını eleştiriyor.