Dış basın turu 08 07 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (08.07.2021)

#1
Yeni güne dış basın turuyla başlamaya hazır mısınız? Avrupa'nın dört bir yanından gazete manşetlerini sizler için derledik!
#2
Dış basına Fransa ile başlıyoruz. L'Equipe, "Mutlu Kane" başlığı ile Danimarka karşısında uzatmalarda bulduğu gol ile İngiltere'yi, EURO 2020'de finale taşıyan Harry Kane'i kapağına taşıyor. Gazete sürmanşette ise Pogba - Paris Saint-Germain flörtünün karşılıklı bir arzu olduğunu yazıyor.
#3
Şimdi İtalya'dayız. La Gazzetta dello Sport, Danimarka'yı yenerek EURO 2020 finalinde İtalya'nın rakibi olan İngiltere'yi "Hadi tacı alalım" başlığı ile gördü. Gazete, Pazar günü İtalya'nın İngiltere'ye Wembley'de meydan okuyacağını belirtti.
#4
Corriere dello Sport, dün oynanan maçta yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonuna gönderme yaparak, "Southgate'in finalde İtalya'ya karşı oynaması için hakemin yardımına ihtiyacı oldu" başlığını attı.
#5
Tuttosport, "Brexit mi? Hayır, Kane!" başlığı ile İngilizlerin EURO 2020'de finale çıktığını okuyucularına esprili bir dille duyuran gazete, final için "İtalya, senin için deliriyoruz" başlığını kullanıyor.
#6
Sırada İspanya var. Marca "Dikkate değer" başlığı ile İspanya'nın EURO 2020 macerasını değerlendiriyor. Takımının en iyisini pedri olarak seçen gazete, teknik direktör Luis Enrique'nin dikkate değer bir performansı olduğunu kaydediyor.