Dış basın turu 08 04 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (08.04.2021)

#1
L'equipe Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Bayern Münih'i deplasmanda devirmeyi başaran PSG'ye şapka çıkarıyor. 'Dondurmayı tatmak' manşetini atan L'equipe, 'PSG kutup soğuklarını andıran bir havada ve kar yağışı altında oynanan karşılaşmada Mbappe ve Neymar'ın etkili oyunlarıyla Bayern Münih'in Şampiyonlar Ligi'nde iki sezondur süren yenilmezlik serisini Mbappe ve Neymarın efektif oyunlarıyla bitirdi. Yarı final artık yakın' yorumunu yapıyor.
#2
La Gazzetta Dello Sport, sür manşetten "Pirlo! Ne sevinç..." başlığını atıyor. Gazete koltuğu sallanan Juventus Teknik Direktörünün Napoli önünde alınan 2-1'lik galibiyet sonrası büyük coşku yaşadığına vurgu yapıyor. La Gazzetta manşetten ise "Inter'in şampiyonluk dansı" başlığı altında Sassuolo'yu 2-1 mağlup eden Milano ekibinin en yakın rakibiyle farkı 11 puana çıkardığı bilgisini paylaşıyor.
#3
Marca, 'Aynı tutku' manşetiyle okurlarının karşısına çıkıyor. Gazete, 'Dünya futbolu cinsiyet eşitliğini savunmak için Real Madrid kadın futbol takımı'nın kalecisi Maria Isabel'in gol sevincinin fotoğrafı eşliğinde harika bir akım başlattı. Zira Twitter'dan Asencio'nun sevinç fotoğrafı ile kendisinin fotoğrafını yan yana paylaşan Maria Isabel aşağılık tacizlere maruz kaldı. 7'den 70'e futbolun tüm paydaşları, ayağa kalktı ve sosyal medya tacizcilerine gereken yanıt verildi' ifadeleriyle haberini