Dış basın turu 07 05 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (07.05.2021)

#1
İspanyol Mundo Deportivo Gazetesi, LaLiga'nın 35. haftasında oynanacak olan Barcelona - Atletico Madrid maçında ilginç bir düelloyu manşetine taşıdı. Eski bir Atletico Madrid'li Antonio Griezzman ile eski Barcelona'lı Luiz Suarez'in eşleşmesinden görerek kilit maçta başka bir açıdan yaklaştı.
#2
La Gazzetta Dello Sport, Seria A'nın şampiyonu Inter'in Danimarkalı yıldızı Christian Eriksen'in "Bu sadece başlangıç" açıklamalarını manşetine taşıdı. Inter ile yeni bir dönem açmak istediklerini söyleyen Eriksen, ilk zamanlarda Conte'yi anlamadığını ancak zaman içerisinde Conte'nin futbolunu ve futbol organizasyonunu anlayarak öğrendiğini ifade etti.
#3
Tuttosport'un manşetinde ise Zinedine Zidane var. Sezon sonunda Juventus'tan gönderileceğine kesin gözüyle bakılan Andrea Pirlo'nun yerine Zinedine Zidane'nın geçebileceğini yazdı. Gazete, Torino takımında oyuncu olarak forma giyen Zidane'nin Cristiano Ronaldo ile Juventus çatısı altında tekrar buluşma olasılığından basediyor. Gazete, Zidane için bir diğer alternatifin de Fransa Milli Takımı olduğunu belirtiyor.
#4
Fransa L'Equipe, bu akşam 22:00'de oynanacak ve beIN SPORTS'tan HD 3'ten naklen yayınlanacak olan Kuzey derbisini manşetine taşıyor. Lens - Lille arasında oynanacak karşılaşmayı keskin viraj olarak görüyor...