Dış basın turu 03 09 2021 | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

Dış basın turu (03.09.2021)

#1
La Gazzetta Dello Sport, ''Daha güçlü beyler'' manşetiyle güne başlıyor ve Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubu'nda Bulgaristan'a konuk olan son Avrupa Şampiyonu İtalya'nın çok fazla iddiası bulunmayan rakibine puan kaptırarak hayal kırıkılığı yarattığını aktarıyor. La Gazetta, yenilmezlik serisini 35 maça çıkaran Gök Mavili ekibin İspanya'nın 2006-2009 yılları arasındaki rekoruna ortak olmasını ise gecenin tek olumlu yanı olarak sayfalarına taşıyor.
#2
L'Equipe, efsane Fransız teknik adam Arsene Wenger ile yaptığı özel röportajı manşetine taşıyor. Gazete, söz konusu röportajda bir kez daha ''Dünya Kupası her iki yılda bir düzenlensin'' önerisini gündeme getiren ve ısrarla bu görüşü savunan FIFA'nın küresel futbol gelişim direktörüne ''Gerçekten mi sayın Wenger'' sorusunu yöneltiyor.
#3
Marca, ''Kavga!!! Bir problemimiz var'' manşetini atan Marca, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu'nda İsveç, deplasmanında 2-1 mağlup olan İspanya'nın grup liderlik koltuğunu rakibine devrederek, Katar yolunda ağır bir darbe aldığını vurguluyor. Marca sür manşetine ise Karim Benzema'nın Mbappe hakkında sarf ettiği iddalı sözleri taşıyor. ''Mbappe Madrid'de oynayacak''