Brezilya küçük düşürüldü | beIN SPORTS Türkiye - beinsports.com.tr/

"Brezilya küçük düşürüldü"

#1
Brezilya'nın 2014 FIFA Dünya Kupası yarı final mücadelesinde Almanya karşısında yaşadığı 7-1'lik tarihi yenilginin ardından, ülke basını "utanç" ve "küçük düşürücü" ifadelerini başlıklarına çıkardı.
#2
Ağır yenilginin etkisinin uzun süreceğini yazan Brezilya basınından spor gazetesi Lance, "Tarihin en büyük utancı" başlığını atarak, "Karizmatik Almanya tüm soğukkanlılığını gösterdi ve Brezilya Milli Takımı'nı 7-1'lik skorla yuttu.
#3
"Almanlar, 'Kanaryalar'ın üzerinden geçti. Artık Brezilya'nın yeni bir kabusu var" değerlendirmesini yapan İspanyol gazetesi, "Almanların bir futbol ve gol kasırgası ile Brezilya'yı sahadan sildiğini" kaydetti.
#4
"Almanya, Brezilya'yı imha etti" başlığını atan El Pais gazetesi de "Kanaryalar, Dünya Kupası'nda tarihinin en fazla golünü yedi. Almanlar finale büyük girdi" değerlendirmesini yaptı.
#5
Diğer İspanyol gazetelerinden El Mundo "Almanya, Brezilya'yı ezdi", AS "Dünya Kupası katliamı", El Mundo Deportivo "Küçük düşürücü" başlıklarını kullandı.
#6
Stadyum, Avrupalılara alkışlarla ve oley bağrışlarıyla saygı gösterdi" ifadesini kullandı.
#7
Yapılan yorumlarda, Brezilya'nın evsahipliğinde 1950'deki Dünya Kupası finalinde Brezilya'nın finalde Uruguay'a 2-1 yenilmesinin acısının Almanya karşısında alınan 7-1'lik mağlubiyet ile artık unutulduğu da belirtildi.
#8
Folha de Sao Paulo gazetesi de "Almanya, 7-1 ile Brezilya'yı küçük düşürüyor ve 8. Dünya Kupası finaline gidiyor. Müller, Klose, Kross, Khedira ve Schürrle yerle bir etmek için Brezilya defansının hatalarını iyi değerlendiriyor. Bir düşün sonu" diye yazdı.
#9
O Estado de Sao Paulo gazetesi de "Mineirao'a utanç" başlığı altında "Brezilya, tarihinin en büyük mağlubiyeti ile Almanya'ya 7-1 yeniliyor" ifadelerini kullandı.
#10
Rio de Janeiro gazeteleri de "Tarihi utanç ve küçük düşürülme: Almanya 7, Brezilya 1" derken, tarihindeki 6. Dünya Kupası şampiyonluğunu arayan "Kanaryalar"ın trajik bir şekilde elendiğini kaydetti.
#11
"Placar" dergisi de "Almanya ilk yarı dans etti ve Brezilya'ya tarihinin en büyük yenilgisini tattırdı" ifadesini kullandı.
#12
İspanyol basını da Almanya'ya övgüler yağdırıp, Brezilya'nın dünya futbol camiasına "küçük düştüğünü" yazdı.
#13
"Küçük düşürücü Dünya Kupası" başlığını atan Marca gazetesi, Brezilya'nın futbol tarihindeki en büyük utancı olan 1950'de evindeki finalde Uruguay'a yenilmesini unutturacak bir yenilgi aldığını savundu.
#14
FIFA Dünya Kupası yarı finalinde Brezilya'nın Almanya'ya 7-1 gibi "tarihi" bir farkla elenmesi, Avrupa ve dünya basınınında da manşetlerden düşmedi.
#15
İngiliz basınından BBC, Dünya Kupası finali oynamaya hak kazanan Almanya'nın Brezilya'ya tarihindeki "en ağır mağlubiyeti" tattırdığını belirterek, "Bu maç evsahibi takımın küçük düşürülmesi ve tarihinin en büyük utancı olarak anılacak" ifadesini kullandı.
#16
Guardian gazetesi de Almanya'nın futbolun krallığı tacını Brezilya'nın elinden aldığını ve bunu kendine özgü harika bir oyunla başardığını manşetine taşırken, "Brezilya çok ağır, aşırı ve inanılmaz bir düşüş yaşadı. Bu maç, futbol tarihine siyah kalemle altı çizilerek geçti" değerlendirilmesinde bulundu.
#17
Independent, Brezilya'da maçtan önceki 4 gün boyunca Almanya maçının öneminden daha çok Neymar'ın sakatlığının gündemi belirlediğini vurgulayarak, Brezilyalı oyuncuların bu durumu maçın önünde tuttuğunu ve sonucunda "ülkenin en güzel kentlerinden birinde ülke futbolunun yıkıma uğradığı" yorumunda bulundu.
#18
Telegraph, "Brezilya, Almanlar tarafından acımasızca küçük düşürüldü" başlığını öne çıkarırken, Brezilyalı taraftarların maçın ardından Almanya lehine tezahürat yaptığı vurguladı.
#19
ABD basınından CNN, Brezilya'da futbolun nefes almanın ardından en önemli ikinci şey olarak görüldüğünü hatırlatırken, "Dünya Kupası'na evsahipliği yapan 200 milyon kişinin nefesi, dünya sıralamasında 2. sırada yer alan Almanya tarafından büyüleyici ve baş döndürücü bir futbolla çalındı" ifadesine yer verdi.
#20
Fransız basınından L'equipe, maçın ardından Brezilya Teknik Direktörü Luiz Felipe Scolari'nin ağır hezimet nedeniyle Brezilya halkından özür dilediğine dikkati çekerken, yüksek tirajlı ekonomi gazetesi Financial Times ise Brezilya'nın hezimeti için "Dünya Kupası'nda dehşet şovu" başlığını öne çıkardı.